Advert

''Adanamızın yanındayız''

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte bir dizi incelemelerde bulundu.

''Adanamızın yanındayız''

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın'ın ziyaretlerine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ve DSİ 6. Bölge Müdürü Abdulkasım Sarımehmet de eşlik etti.


Öncelikle Sarıçam Deresi'nde incelemelerde bulunan ve yapılması gerekenler hakkında ilgililerle görüş alışverişinde bulunan heyet daha sonra PTT Evleri Mahallesi'ndeki su kanalının bulunduğu alana giderek yağış sonrasındaki durumu yerinde inceledi.


Durum tespit çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Vali Demirtaş, “İlgili kamu kurum ve kuruluşlardan yetkili arkadaşlarımız hem tarımda hem cadde ve sokaklarda hem de binalardaki hasarların tespitini yapıyorlar. Yaşanan mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesi için faaliyetlerimiz devam ediyor. Bizler de yapılan çalışmaların takipçisi olacağız” dedi.


DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın'da yaptığı açıklamada, "Meydana gelen taşkın afeti ile alakalı gerekli tedbirleri almak ve incelemelerde bulunmak üzere Adana geldik. Taşkına maruz kalan alanlarda incelemeler yaptık. DSİ olarak 30 iş makinası 5 pompa ve 60 personel ile taşkına müdahale edilmiştir. DSİ makina parkı ile yaraları sarmak adına Adana'mızın yanındayız. Yaşanan mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesi için valiliğimiz ile birlikte faaliyetlerimiz devam ediyor. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun" dedi.

Adana Güncel Adana Son Dakika Güncel Adana Adanadan DSİ Adana Mevlüt Aydın Adanada Sel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!