Advert

HDP'li Peköz'ten mecliste Adana sorusu

HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz konu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi vererek yazılı yanıtlanmasını istedi.

HDP'li Peköz'ten mecliste Adana sorusu

HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz , Tarım ve Orman Bakanlığı üretimde verimliliği ve kaliteyi yükseltmek için kırsalda yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında eğitim veren meslek yüksekokulu veya üniversite mezunlarının projelerine 100 bin lira hibe desteği vereceğini açıkladığını anımsatarak, “Tebliğ de 17 Aralık 2019 tarihinde de Resmî Gazete ’de yayımlanmıştır. Söz konusu tebliğe göre ilk etapta Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin’de uygulanacak projeyle genç nüfusun kırsalda istihdam sağlanması amaçlanmıştır ve bu doğrultuda tarım ve hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimcilik desteklenecektir.” dedi.

HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz konu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi vererek yazılı yanıtlanmasını istedi:

“Bakanlığınız üretimde verimliliği ve kaliteyi yükseltmek için kırsalda yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında eğitim veren meslek yüksekokulu veya üniversite mezunlarının projelerine 100 bin lira hibe desteği vereceğini açıklamış, tebliğ de 17 Aralık 2019 tarihinde de Resmî Gazete ’de yayımlanmıştır. Söz konusu tebliğe göre ilk etapta Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin’de uygulanacak projeyle genç nüfusun kırsalda istihdam sağlanması amaçlanmıştır ve bu doğrultuda tarım ve hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimcilik desteklenecektir.”

Bu bağlamda;
1-Söz konusu proje için belirlenen iller hangi kriterlere göre belirlenmiştir?
2-Söz konusu projeyi Adana’da uygulamaya koymayı planlıyor musunuz?
3-Söz konusu projeyi diğer illerde de uygulamaya koymayı planlıyor musunuz? Planlıyorsanız nasıl bir prosedür izleyeceksiniz?”

Adana Güncel Adana Son Dakika Güncel Adana Son Dakika Adana Adana HDP Adana Kemal Peköz Adana HDP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!