Advert

CHP'li Barut:"Bu bütçe Erdoğan'ın bütçesidir''

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, TBMM bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı.

CHP'li Barut:

TBMM'de bütçe görüşmelerinde toplumun her kesiminin yaşadığı sorunlara dikkat çekip çözüm isteyen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yine söz alarak, "Bu bütçe Erdoğan'ın bütçesidir. Erdoğan'ın bütçesi, her doğanı borçlandırmaktadır. Hak, hukuk ve adaletten yoksun Erdoğan iktdarının iç ve dış politikaları nedeniyle derin bir ekonomik kriz yaşanmaktadır" diye konuştu.


"İŞ VE AŞ DEĞİL, TALAN, YALAN, SARAY VE KANAL VAR"
Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ocakların söndüğünü, borçların dağları aştığını ve sorunların artarak sürdüğünü ifade eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Vatandaşlarımızın tüketici kredisi ve kredi kartı borçları 570 milyar liraya çıkmıştır. Vatandaşın borcunun 456 milyar lirası tüketici kredilerinden, 114 milyar lirası da kredi kartlarından kaynaklanmaktadır. Bu durum ülkemizde insanlarımızın bir bir intihar etmelerine, son dönemde de aile olarak hayatlarına son vermelerine neden olmaktadır. Bu bütçede yaşanan acılara derman yok, tarım yok, eğitim yok, sağlık yok, iş yok, aş yok. Peki ne var? Simit Sarayı var, Saray Sosyetesi ve Lobisini beslemek için kanal var, talan var, yalan var. Ancak bunun da sonu var, o sonu da bu kadim halk ilk seçimlerde yaşatacak."

Adana Güncel Güncel Adana Adana Son Dakika Son Dakika Adana Ayhan Barut CHP Adana Adana Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!