Advert

Hayırseverlerden 2 bin kişiye aşure ikramı

Kozan'da, hayırsever Meliha Durakdemir ve Gülsüm Minik tarafından Kozan Belediyesi aşevine yapılan malzeme desteğiyle hazırlanan aşureler vatandaşlara ikram edildi.

Hayırseverlerden 2 bin kişiye aşure ikramı

Gencinden yaşlısına cami cemaatinin yoğun ilgi gösterdiği aşure ikramında Başkan Kazım Özgan'ın talimatı ve hayırsever Meliha Durakdemir ve Gülsüm Minik tarafından hazırlanan aşureler Aşevi Müdürü Orhan Dağlı ve personelleri tarafından vatandaşlara ikram edildi.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, "Geçmişte olduğu gibi bugünde muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlarımıza hayırseverlerimizin destekleri ile aşure ikramında bulunuyoruz. "Şehrullahi'l-Muharrem" olarak meşhur olan, yani "Allah'ın ayı Muharrem" olarak bilinen Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Aşure Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugünde Cenab-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kutsiyetini arttırmıştır. Bizlerde bugün Kozan Belediyesi olarak hemşirelerimizle beraber hayırsever kardeşlerimizin de destekleri ile belediyemiz aşevinde hazırlanan aşurelerimizin tadına bakmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Adana Güncel Haber Adana Haber Kozan Haber Aşure Hayırsever Aşure İkramı Muharrem Ayı Adana Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!