Advert

''Adana'ya şaşı bakılıyor''

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bazı sorular yönelten Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’e eksik de olsa yazılı yanıt geldi.

''Adana'ya şaşı bakılıyor''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Adana’nın son yıllarda turizm yatırımlarından hiçbir şekilde yararlanamadığını aktaran ve bunun nedenini açıklamasını isteyen Dr. Şevkin, “Adana’ya herhangi bir turizm yatırımı yapıldı mı?” sorusunu yöneltmişti.

BAKAN ERSOY, ŞEFLERİN UÇAK GİDERLERİYLE ÖVÜNDÜ

Dr. Şevkin’e verdiği yanıtta yatırım olarak 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen ‘Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin organizasyonuna Fransa, Yunanistan, Tunus, Lübnan, Kolombiya ve Arnavutluk’tan katılım sağlayan 13 şefin uçak bilet giderlerinin Bakanlık tarafından karşılandığını ve etkinliğe destek verildiğini açıklamakla yetinen Bakan Ersoy, broşür, materyal basımını da yatırım olarak lanse etti. Ersoy, “2019 yılında, Adana ilimizin tanıtımında kullanılmak üzere broşür, harita vb. materyallerin basılması amacıyla, Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze ödenek gönderilmiştir” diye konuştu.


BAKANLIK, YABANCI SOSYAL MEDYAYA REKLAM VERMEKLE YETİNİYOR!
Bakan Ersoy, Turizm Bakanlığı’nda AR-GE çalışmaları ve aktif kullanıcı tanıtım portalını da sorgulayan Dr. Şevkin’e verdiği yanıtta, “Türkiye’nin yurtdışına açılan kapısı olan web sitesi ile birlikte tüm sosyal medya hesaplarını ‘goturkey’ çatısı altında birleştirdik” dedi. Bakan Ersoy, ayrıca 2019 yılında 38 ülkede facebook, google, instagram, twitter, youtube gibi global mecraların yanı sıra Rusya ve Çin gibi ülkelerin kendi popüler mecralarında dijital reklam kampanyaları gerçekleştirdiklerini, 2020’de ülke sayısını 45’e çıkaracaklarını belirtti.

“ADANA’YA ŞAŞI BAKILIYOR!”

Bakan Ersoy’un bu açıklamalarının acı bir itiraf niteliğinde olduğunu ifade eden CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, “Türkiye’nin en özel ve güzel kentleri arasında yer alan Adanamız eşsiz doğa, deniz, sahil, tarih, kültür ve turizm olanaklarına sahipken 17 yıllık süreçte hiçbir şekilde yatırıma sahne olmadı. Sayın Bakanın son yıllarda Adana yatırımı olarak açıkladığı yabancı şeflerin ulaşım masrafları ve tanıtım broşürleri için ayrılan ödenek Adanalıların ‘yatırımsızlık’ serzenişinin ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkarmıştır” dedi. Türkiye’nin turizm olanaklarının uluslararası boyutta da yeterince öne çıkarılamadığını ve AR-GE’nin web sitesini yenilemekten ibaret olamayacağını vurgulayan CHP’li Dr. Şevkin, son 17 yılda kurulan tüm hükümetlerin Adana’ya tam anlamıyla şaşı baktığını vurguladı.

Adana Güncel Adana Son Dakika Son Dakika Adana Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin Adana Turizm Adana Yatırım CHP Adana Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!