Advert

Ertuğrul Gazi Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmete açıldı

Yüreğir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ertuğrul Gazi Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi kayıtlara başladı.

Ertuğrul Gazi Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmete açıldı

Tesis, Sağlık Bakanlığı'nın yeni tip korona virüs salgını ile mücadele kapsamında yer alan kurallara dikkat edilerek yüzde 30 kapasite ile hizmet vermeye başladı. Bu çerçevede seanslar 25 kişiyi geçmeyecek şekilde planlanıyor.

Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri kadınlara hizmet veren tesis, Salı, Perşembe ve Pazar günleri ise erkeklerin kullanımına sunuluyor.

Sabah 08.00'de kapılarını açan kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksi akşam 22.00'ye kadar 1'er buçuk saatlik seanslar halinde faaliyet gösteriyor. Her seans arası yarım saat boyunca özel kimyasallarla titizlikle dezenfekte işlemi yapılan tesise girişlerde görevliler tarafından ateş ölçümü yapılıp dezenfektan kullandırılıyor.

14 yaş altı çocuklar ebeveynlerinin kontrolünde havuzu kullanabilirken, 14-18 yaş arası ise ailelerinden aldıkları izin belgeleri ile kayıt yaptırabiliyor.


25 metre boyunda, 12.5 metre eninde, 2 metre derinliğinde olan yarı olimpik yüzme havuzunda kullanıcıların can güvenliği ve emniyetini sağlamak amacıyla cankurtaran personel her an hazır bulunuyor. Bünyesinde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, seyir tribünü, voleybol ve basketbol sahası, fitness salonu, masa tenisi alanı, duşlar ve soyunma odaları bulunan Ertuğrul Gazi Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'ne kayıtlar devam ediyor.


Gösterilen yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “24 Ağustos itibarı ile kayıtlarımızı başlattık kayıt almaya devam ediyoruz. Şuana kadar yaklaşık 2 bin 500 kişi tanıtım amaçlı tesisimizden ücretsiz faydalandı. Salgın nedeniyle yüzde 30 kapasite kuralı ile hizmet veriyoruz. Her seansa en fazla 25 kişi alıyoruz. Hijyen kurallarına titizlikle özen gösteriyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız, hanım kardeşlerimiz için çok güzel bir spor ve aktivite alanı. Yüreğirli en iyisini hak ediyor” şeklinde konuştu.

Adana Güncel Haber Adana Haber Adana Haberleri Yüreğir Belediyesi Fatih Mehmet Kocaispir Yüreğir Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu Koronavirüs Sosyal Mesafe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!