Advert

''MEB açıklama yapmalı''

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerin umutla Milli Eğitim Bakanlığı’ndan il/ilçe emri ataması beklediğini kaydetti.

''MEB açıklama yapmalı''

Bulut, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 24 Ağustos’ta mazeret tayin sonuçlarını açıkladığını ancak norm sayısı yeterli olmadığı için binlerce öğretmenin mazeret tayin talebinin karşılanamadığını hatırlattı.

MEB AÇIKLAMA YAPMALI
Milli Eğitim Bakanlığı’nın il/ilçe emri uygulanıp uygulanamayacağı konusunda bir an önce açıklama yapması ve belirsizliği ortadan kaldırması gerektiğini kaydeden Bulut, “Milli Eğitim Bakanlığı, özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenler için başta aile bütünlüğünün korunması gerekçesi ile il emri ve ilçe emri uygulamasına gidilebiliyor. Ancak, bu uygulamayı muallakta bırakıyor. Bakanlık, şeffaf olmalı, il ya da ilçe emri yapıp yapmayacağını baştan açıklamalı, her yıl bu sorunun yaşanmasının önüne geçmelidir” dedi.

AİLE BİRLİĞİ SAĞLANMALI
Mazeret tayin sonuçları üzerinden 2 haftadan fazla bir süre geçtiğini, bu süreçte birçok öğretmenin mağdur olduğunu kaydeden CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Ailelerine kavuşmak isteyen öğretmenler, umutla bakanlıktan müjdeli bir haber bekliyor. Öğretmenler seslerinin duyurmak için sosyal medyadan çağrı üzerine çağrı yapıyor ancak, Bakanlık bu konuda sessiz. Aile birliği, ayrıcalık değil, Anayasal bir haktır. MEB, bir an önce kararını açıklamalıdır ve bu bekleyişe bir son vermelidir” ifadelerini kullandı.

Adana Güncel Haber CHP Adana Burhanettin Bulut MEB Öğretmen Atama TBMM Meclis Adana CHP Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!