Advert

ASKİ imkanlarıyla 'Cennet Bahçesi' yaptılar

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ ekipleri kurumun imkanlarının 6 ay boyunca Sözlü Ailesi'nin bahçesi için seferber edildiğini ortaya çıkardı.

ASKİ imkanlarıyla 'Cennet Bahçesi' yaptılar

CİMER'e yapılan şikayet üzerine harekete geçen Teftiş Kurulu, Sözlü Ailesi'ne ait bahçeye, 10 kilometrelik elektrik nakil hattı çekildiğini, açılan su kuyularına dalgıç pompaları konulduğunu, elektrik panoları yapıldığını ve elektrik faturalarının belediye tarafından ödendiğini belirledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kardeşi Adem Sözlü’nün 25 yıldır işgal ettiği ve işgalin Ceyhan Milli Emlak Müdürlüğü’nce belgelendirildiği, Ceyhan’ın İsalı Köyü'ndeki 2 bin dönümlük hazine arazisinde, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla 10 kilometrelik elektrik nakil hattı çekildiği, açılan kuyulara dalgıç pompaları yerleştirildiği, elektrik panoları yaptırıldığı ve elektrik faturalarının da ASKİ’ye ödetildiği belgeleriyle tespit edildi.

Sözlü Ailesi'nin bölgede devasa bir narenciye bahçesi hazırlığı yaptığı ve ayrıca hazineye ait meraları, kendi arazileri gibi traktörle sürerek, tarıma açma girişimlerinde bulunduğu ortaya çıktı.  

KÖYLÜNÜN GÖZÜ ÖNÜNDE YAPILDI
Ceyhan’ın Kızıldere-Gündoğan ve İsalı köylerinde  yaşayan köy muhtarları ve halkın gözlerinin önünde gerçekleşen ve yaklaşık 6 ay süren faaliyetlerde, kendilerine söz verildiği üzere, yaşadıkları köylere su getirilmediği ama hazineye ait, fakat Sözlü ailesi tarafından işgal edilen arazide, belediyeye ait araçlarla her türlü hizmetin verilip, belediye ait iş makineleriyle çalışma yapıldığını söylediler. Bölge halkına su getirileceği vaadiyle açılan kuyuların, köylerin sakinlerine hizmet vermediği belirlendi. 

 

HABERİN DEVAMI İÇİN: TIKLAYINIZ!

Adana Haber Adana Büyükşehir Belediyesi Hüseyin Sözlü Adana ASKİ Cennet Bahçesi Adana Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!