Advert

Sokak hayvanları unutulmadı

Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından il genelinde bulunan hayvan barınakları dezenfekte edildi.Adana valiliği himayesinde sokak hayvanlarına mama bırakıldı.

Sokak hayvanları unutulmadı

Kovid-19 tedbirleri kapsamında yayımlanan genelge doğrultusunda gerçekleştirilen çalışma; hayvan barınaklarında dezenfekte etme işlemi gerçekleştirilmesinin ardından barınaktaki, park, bahçe ve sokaklardaki hayvanların yem, mama, yiyecek ve su ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sürdü.


Yapılan çalışmalarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Mahmut Demirtaş, “İçişleri Bakanlığımızın yayımladığı genelge doğrultusunda ilimiz genelindeki hayvan barınakları, ilgili müdürlüğümüzün personelleri tarafından denetlendi. İçinde bulunduğumuz süreç, bizler için zorken hiç şüphesiz sokaktaki canlar için daha da zor. Biz, barınaklardaki ve sokaklardaki hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için üzerimize düşen vazifeyi aralıksız sürdüreceğiz. Kıymetli vatandaşlarımızın da sokaktaki dostlarımızı unutmayacağına olan inancım sonsuz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!