Advert

Ceyhan'da larva mücadelesi

Adana'nın Ceyhan ilçesinde sıcaklar başlamadan önlem almaya başladılar.

Ceyhan'da larva mücadelesi

Ceyhan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri yaz sıcaklarının artmasıyla yaşanacak olası bir sivrisinek sorununun yaşanmaması için larva döneminde sinekle mücadele çalışmalarını başlattı.


Merkez Mithatpaşa, Namık Kemal ve Civantayak mahallelerinde geniş kapsamlı olarak başlatılan ilaçlama çalışmalarının Ceyhan'ın 31 merkez ve 81 civar olmak üzere 112 mahallesinde devam edeceği bildirildi.


Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, sineklerin larva dönemi seçim dönemine denk geldiğini ve yerel yöneticilerin sinekle mücadelede kullanılması gereken araçları seçim çalışmalarında kullandıkları için ilaçlama çalışmalarının yeterli düzeyde yapılmadığını ifade ederek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar'ın da desteği ile olağanüstü bir çalışma yürüterek sinek sorununu gidermiştik. Ancak bilimsel bir gerçek var. İlaçlamanın kış sonunda yapılması gerekiyor. Bu nedenle ilçemizde geniş kapsamlı bir ilaçlama çalışması başlattık. Bu yıl sinek sorununun yaşanmayacağını dşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!