Advert

Adana Emniyeti'nden ''Sosyal Medya'' timi

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden özellikle öğrencilerin mağdur edilmesi üzerine, TDP ve Siber ekipleri harekete geçerek kurdukları ''Sosyal Medya'' timi okullarda bilgilendirme toplantıları yapmaya başladı.

Adana Emniyeti'nden ''Sosyal Medya'' timi

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş son dönemlerde sosyal medya üzerinden özellikle öğrencilerin mağdur edilmesi üzerine Siber ve Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekiplerine, okul okul gezerek öğrencilere sosyal medyanın doğru kullanımı ve zararlarının anlatılması talimatı verdi.

Polis Adana'daki birçok okulu gezerek burada toplantılar düzenleyerek öğrencileri sosyal medyaya karşı uyardı. Polis öğrencilere özellikle sosyal medyada kişisel bilgilerin tamamen yazılmaması gerektiğini, yazıldığı takdirde kimlik numarası, isim-soy isim, telefon numarasını hem dolandırıcıların, hem teröristlerin hem de kötü niyetli insanların alıp onları kullandığını söyledi. Polis öğrencilere sosyal medyada duydukları her şeye de inanmamaları gerektiğini, sosyal medyada verilen bir bilgiyi mutlaka teyit etmeleri gerektiğini, çünkü daha önce yaşanan toplumsal olayların sosyal medyadan yayılan yalan bilgiler nedeniyle çok büyüdüğünü söyledi. Ayrıca sosyal medyada özellikle kız çocuklarının fotoğraflarını herkese açık bir şekilde yayınlamaması gerektiğini kötü niyetli insanların bu fotoğrafları alıp başka amaçla kullanabileceğini söyledi. Polis ayrıca internet üzerinden yayılan ve birçok intiharlara neden olan oyunlardan da uzak durmalara gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

"Sosyal medyada her gördüğün doğru değildir, inanma" sloganıyla düzenlenen eğitimleri polisin yıl sonuna kadar sürdürüp bütün okullara ulaşacağı öğrenildi.

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Emniyet Müdürlüğü Zafer Aktaş Semra Kan Adanada Sosyal Medya Timi Adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!