Advert

Adana'da ki engelli dernekleri bir araya geldi

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın önderliğinde Adana'da faaliyet gösteren engelli dernekleri bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Adana'da ki engelli dernekleri bir araya geldi

 

Adana'da yaşayan engellilerin daha konforlu bir hayat sürdürmeleri için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın talimatı doğrultusunda Engelliler Şube Müdürü Levent Cemal Güngör ve Spor Şube Müdürü Yuşa Davarcı, Adana'da ki engelli dernekleri ile bir araya gelerek yeni yılda yapılması planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Adana Büyükşehir Belediyesi'ni temsilen toplantıya katılan Engelliler Şube Müdürü Levent Cemal Güngör, ''Öncelikle davetimizi kırmayarak toplantımıza katıldığınız için hepinize Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar adına çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın talimatları doğrultusunda 2020 yılındaki hedefimiz öncelikle Adana'da yaşayan tüm hemşehrilerimizin yaşayan tüm engellilere bakış açısını değiştirmek. Toplumdaki engellilere olan bakış açısını değiştirmek. Çünkü burası Adana'dır. 01'dir. ''dedi.

Konuşmasının devamında, ''Yakın zamanda Adana'da ilk olacak Seyhan Mola Evi'ni açacağız. Açacağımız bu mola evinde özel çocuklarımızın aileleri zaman zaman çocuklarımızı bizlere emanet ederek kendilerine zaman ayırabilecekler. Bizlerde mola evimizde çocuklarımızı ağırlayarak onları eğlendireceğiz ve eğiteceğiz. Son olarak da sanıyorum Türkiye'de ilk olacak Engelsiz Çocuk Parkı'nı açarak engelli kardeşlerimizi ve ailelerini mutlu edeceğiz.'' dedi.

Türkiye Bedensel Engelliler Konfederasyonu Adana Temsilcisi Savaş Aygün, ''Bu toplantı bizim için milad olsun. Tüm küskünlükleri bir kenara bırakalım, sırt sırta verelim. Bir olalım birlik olalım. Hepimizin ortak paydası Engelli. Tüm engelli kardeşlerimi imkanlar dahilinde spora davet ediyorum. Çünkü spor yapan engelliler hayata bağlanıyor. Bu anlamda biz konfederasyon olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Son olarak da bizleri önemseyerek bir araya getiren başta Büyükşehir Başkanımız Zeydan Karalar olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz.

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Adana Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Levent Cemal Güngör Zeydan Karalar Yuşa Davarcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!