Advert

Müdür Aktaş 2 çocuğun hayalini gerçekleştirdi

Kardeşini kazada kaybeden Hatice ve lösemi hastası olan Hasan'ın en büyük hayallerinin polis olmak olduğunu öğrenen Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş onlara çocuk polis kimlik kartı vererek hayallerini gerçekleştirdi.

Müdür Aktaş 2 çocuğun hayalini gerçekleştirdi

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, yaklaşık 3 ay önce kardeşini trafik kazasında kaybedince "Annesizlik böyle bir şey, annem olsa kardeşim ölmezdi" diyerek hafızalara kazınan Hatice Bartan'ın (13) ve 2 yıl önce lösemi hastalığına yakalanan 5 yaşındaki Hasan Gülen'in polis olmak istediğini öğrenince duyarsız kalmadı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne talimat veren Aktaş, çocukların polis olma hayalinin gerçekleştirilmesini, polis aracıyla alınıp makama getirilmesini istedi. Bunun üzerine Hasan Gülen tedavi gördüğü hastaneden alınırken, Hatice Bartan da evinden alınıp emniyete getirildi. Aktaş, iki çocuğu karşılayıp yakından ilgilenerek onlara hediyeler verdi. Çocuk polis kimlik kartı da vererek iki çocuğun hayallerini gerçekleştiren Aktaş, polislere de çocukların takip edilmesi ve polislik sınavlarına girmesinin sağlanması talimatını verdi.

Hatice Bartan, önce öğretmen olmak istediğini ancak bir gün okula gelen polislerin çocuklara yardım etmesiyle fikrinin değiştiğini, kendisinin de polis olup tüm çocuklara yardım edeceğini, bunun için de çok çalışacağını söyledi.

Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, çocukların her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti ve çocuklara kırtasiye yardımında bulundu.

 

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Zafer Aktaş Adana Emniyet Müdürü Semra Kan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!