Advert

Vali Demirtaş AFAD'ı ziyaret ederek bilgi aldı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve birçok ilde hissedilen deprem felaketinin ardından Elazığ’a ve Malatya’ya ilimizden gönderilen yardımlar hakkında bilgi almak ve bundan sonraki süreçte yapılması gerekenleri değerl

Vali Demirtaş AFAD'ı ziyaret ederek bilgi aldı

Burada yetkililerle bir araya gelen Vali Mahmut Demirtaş, depremin yaşanmasının akabinde AFAD Birlik Müdürlüğü Arama ve Kurtarma, İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılayı Adana Şubesi, Adana Büyükşehir Belediyesi, İlbank Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Adana İHH tarafından bölgeye gönderilen personel, ekipmanlar ile temel yaşam malzemeleri hakkında bilgiler aldı.

Toplam 167 personel, 45 araç, 2 arama kurtarma köpeği, 8 jeneratör, 1200 adet çadır, 1440 adet yatak, Seyhan ve Yüreğir Belediye Başkanlıklarına ait çorba ikram ekiplerinin ve çeşitli temel gıda malzemelerinin gönderildiği deprem bölgesinde bundan sonrasındaki süreçte yapılması gereken yardımlar değerlendirildi.

Vali Demirtaş, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı telefonla arayarak gönderilen yardımlar hakkında bilgiler aktardı ve Adana olarak desteğe her zaman hazır olduklarını dile getirdi. Daha sonra Elazığ’a yardım amaçlı giden AFAD ekip amiri ile telefonla görüşen Vali Demirtaş, Elazığ’daki son durum hakkında da bilgiler aldı.

İlgili kurum müdürlerinin katıldığı toplantının sonrasında bir açıklamada bulunan Vali Demirtaş, deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini ifade etti. Depremden etkilenen tüm vatandaşlara da geçmiş olsun temennisinde bulunan Vali Demirtaş, “Birçok ilimizde hissedilen depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için devletimiz ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla gerekli tedbirleri almakta ve gerekli çalışmaları yürütmektedir. Bizler de ilimiz bazında neler yapabiliriz toplantımızda bunları değerlendirdik. Maalesef ülkemizin acı gerçeği, deprem bölgesinde olması. Bizlere düşen ülkemizin yaşadığı afetlerin acı tecrübelerinden dersler çıkararak olası bir afete daima hazırlıklı olmak. Bu amaçla önlemlerimizi alıyoruz.” dedi.

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Mahmut Demirtaş Adana Valisi AFAD Adana Elazığ Deprem Adana AFAD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!