Advert

Yağlı saçlar için Lavanta Yağı

Saç yağlanması birçok kişi için büyük bir sorun halindedir.

Yağlı saçlar için Lavanta Yağı

Saç yağlanmasının çok fazla sayıda sebepleri mevcuttur. Yağlı saçın bakımı ise oldukça zordur. Saçlar üzerinde herhangi bir işlem yapıldığında hemen yağlanmaya meyilli hale gelirler. Neredeyse her gün yıkamak gerekir ve bu da saçların yıpranmasına sebep olur. Yağlı saçlar için pek çok şampuan ve çeşitli saç ürünleri mevcuttur. Fakat sizlerde bu problemi doğal yöntemlerle çözmek istiyorsanız şimdi size vereceğim kürler ile bu işlem çok kolay olacak.

Saç yağlanmaları için birkaç farklı kürden ve ipucundan bahsetmek mümkündür. Bunlardan ilki için gerekli olan tek malzeme lavanta yağıdır. Aktarlardan ve çeşitli marketlerden bulabileceğiniz lavanta yağından şampuanınızın içine birkaç damla damlatmak yeterli olacaktır. Bu basit yöntem ile saç yağlanmasını birkaç gün ertelemek mümkündür.

Bir diğer kolay yöntem ise lavanta kürüdür. Bu kür için ise bir tutam lavanta ve suya ihtiyacınız vardır. Kaynar suyun içine bir tutam lavanta atarak kaynatmanız gerekmektedir. Bu lavantalı suyu süzerek ılıyıncaya kadar beklenilir. Daha sonra özellikle saç diplerine olmak üzere uygulanır ve yarım saat bekletilir. Bu lavanta kürünün düzenli kullanımı sonucunda saç yağlanmanızın zamanla azaldığını göreceksiniz. Bu kür aynı zamanda kepek ve dökülme probleminize azaltarak sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Saçların düzenli taranması da oldukça etkili bir yöntemdir.

Saç Bakımı Lavanta Yağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mucizevi meyvenin faydaları saymakla bitmez
Mucizevi meyvenin faydaları saymakla bitmez
Kalp hastalarına korona uyarısı
Kalp hastalarına korona uyarısı