Advert

Vali Demirtaş Gazeteciler Günü mesajı yayınladı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Demirtaş Gazeteciler Günü mesajı yayınladı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş mesajında şunları söyledi;

"Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi temel görev kabul ederek kamuoyunun doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları; kitlesel iletişim, düşünceyi ifade ve güçlü bir toplum düzeninin en etkili aracı konumundadır.

Çok sesliliğin gelişmesinde ve korunmasında önemli sorumluluklar üstlenen basın mensuplarımız, toplumsal bilinçlenmeye büyük katkılar sunmakla beraber demokrasi standartlarının yükseltilmesinde de önemli bir görevi yerine getirmektedir.
Bu bağlamda gündeme taşıdıkları konularda bazen bir tek fotoğraf karesi bazen de birkaç satırlık bir haber ile kamuoyu oluşturma gibi önemli bir gücü elinde bulunduran gazetecilerimizin meslek ilkelerine uygun ve objektif bir yayıncılık anlayışıyla icra ettikleri mesleklerini aynı hassasiyet ile devam ettireceklerine yürekten inanıyorum. 
Sorumluluk duygusuyla günün her saatinde haber peşinde koşarak her türlü zorlu koşullarda vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yansıtan gazetecilerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde çalışmalarını sağlamak ve daha iyi sosyal imkânlara kavuşmalarına olanak tanımak için üzerimize düşenleri yerine getirme gayreti içerisindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Adana’mızın gelişip daha da kalkınması hususunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda bizlerle birlikte ter akıtan ve ilimizin tanıtılmasında önemli roller üstlenen yerel basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını rahmetle anıyor, basın camiamızın tüm mensuplarına ve ailelerine sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum."

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Mahmut Demirtaş Adana Valisi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!