Advert

Başkan Çetin'den Gazeteciler Günü mesajı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çetin'den Gazeteciler Günü mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Başkan Soner Çetin, “Ülkemizde gazetecilik zor şartlarda yapılmaktadır. Hem gazetecilik faaliyetlerinin yürütülmesi basının eleştiri hakkına saldırılar ve baskılar nedeniyle zorlaşmış hem de basın emekçilerinin çalışma koşulları her geçen gün daha sıkıntılı hale gelmiştir. Özgür basının varlığını sürdürmesi demokrasimiz açısından önem taşıdığı gibi Anayasa ile güvence altına alınmış halkın haber alma hakkını kullanabilmesi açısından da hayati öneme sahiptir” dedi.

Başkan Soner Çetin, ülkemizde gazetecilik faaliyetinden dolayı büyük baskılar gören hatta cezaevlerine atılan gazeteciler olduğunu hatırlatarak, “Halkın doğru ve güvenilir haber alma hakkını kullanabilmesi bu koşullarda oldukça zorlaşmıştır. Oysa ki toplumların gelişmesi, barış ve huzur ortamının sürekliliğinin sağlanması basının görevini rahatça yapabilmesine bağlıdır” şeklinde konuştu.Yerel basının yayın yaptığı kentteki önemine de değinen Başkan Soner Çetin, açıklamasına şöyle devam etti:

“Günümüzde yerel basın oldukça zor şartlarda yaşamını sürdürmektedir. Yerel basına yönelik pozitif ayrımcılık yapılması, dövizin yükselmesiyle birlikte artan girdi maliyetlerinin sübvanse edilmesinin yolları yasal düzenlemelerle açılmalıdır. Sadece kurumlar değil, yaşadığı kentin sorunlarına duyarlı her vatandaş da yerel basının yanında yer almalıdır. Yerel basının güçlü olduğu kentlerde, o kentteki hayati sorunların çözümünün daha kolay olacağını düşünüyorum.”

Çukurova Belediye Başkan Soner Çetin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, basının özgürce habercilik yapabildiği bir ortama kavuşmasını diledi. 10 Ocak gününün yeniden bayram olarak kutlandığı günlere ulaşılacağına dair inancını dile getiren Başkan Soner Çetin, bir ülkenin demokratik gelişmişlik düzeyinin o ülkedeki basın özgürlüğü ile orantılı olduğunu vurguladı.

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Soner Çetin Çukurova Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!