Advert

Adana Eczacı Odası ve Seyhan Kent Konseyi'nden afet duyarlılığı

Seyhan Kent Konseyi ile Adana Eczacı Odası, selden zarar gören ailelere kıyafet desteği verdi.

Adana Eczacı Odası ve Seyhan Kent Konseyi'nden afet duyarlılığı

Seyhan Kent Konseyi Genel Sekreteri Esen Zor, Kadın Meclisi Başkanı Zuhal Özbelli’ninde katıldığı, Eczacı Odası’nın sel felaketinden etkilenenlere yaptığı yardım nedeniyle teşekkür eden Seyhan Kent Konseyi Başkanı Mimar Erkan Karakaya, konuşmasında “Kentimizde meydana gelen sel felaketi sebebiyle çok sayıda ev hasar görmüş ve çok sayıda aile mağdur olmuştur. Mağdur ailelerimizin evleri giysileri ve temel yaşam eşyaları su altında kalmıştır. Kardeşlerimizin temel ihtiyaçları olan yastık, battaniye- mont, bot gibi ihtiyaçlarını Adanalılar olarak el ele karşılayabilmek adına Seyhan Kent Konseyi Kadın Meclisimizce “Yaralarımızı Birlikte Saralım” kampanyası başlatılmıştır. Adana 4. Bölge Eczacı Odası tarafından bu kampanyamıza çocuklar için 10 koli bot ve mont ile destek vermişlerdir. Bu desteklerinden dolayı Adana Eczacı Odası Başkanı Mursel Yalbuzdağ şahsında odanıza teşekkürlerimizi borç biliriz. Eczacı Odamızca temin edilen bu yardım malzemeleri Seyhan Belediye Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzce ihtiyaç sahiplerine iletilecektir.” dedi.

ECZ. YALBUZDAĞ, “KAYITSIZ KALMADIK”

ADEO Genel Sekreteri Ecz. Oğuzhan Sürme, Sayman Ecz. Sühendan Toksöz, YK Üyesi Uzm. Ecz. Tuğçe Dalkır ile Denetleme Kurulu Üyesi Ecz. Hakan  Deniz‘in hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Adanamızda yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza kayıtsız kalamazdık. Belli kesimlerde bir çok çocuğun yaşanan bu felaket sonrası üst başlarında pek bir şeyler olmadığı farkettik. Elbette devletimiz gerekli desteği bu insanlara veriyor ama insani olarak biz eczacılar bu duruma kayıtsız kalamazdık. Yoğun yağan yağmurdan dolayı en çok ihtiyaç duyulacağını düşündüğümüz bot ve mont’tan oluşan giysileri ihtiyacı olan kişilere ulaştırmak için Seyhan Kent Konseyi yetkililerine teslim ettik. Seyhan Belediyesi ile bu işbirliğinden mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim.” diye konuştu.

BALTACI, “İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAK”

İhtiyaç sahibi insanlar adına Adana Eczacı Odası yönetimine teşekkür eden Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Zeynep Serap Baltacı, “Seyhan ilçemiz, birçok kesimi sosyo ekonomik durumu düşük ailelerin yaşadığı bir bölge. Yaşanan sel felaketinden sonra daha da muzdarip oldular. En çok da çocuklar mağdur oluyor. Bağışlarınız onları çok sevindirecek. Hepsi ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Emekleriniz için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi. Koliler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

BARO'DAN DA KAMPANYAYA DESTEK

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya ve Genel Sekreter Esen Zor Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret ederek, 24 Aralık 2019 tarihinde ilimizde yaşanan sel felaketinde mağdur olan yurttaşlarımız için başlatılan “Yaralarımızı Birlikte Saralım” kampanyasına destek istedi.

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya, kampanyanın Seyhan Kent Konseyi Kadın Meclis tarafından başlatıldığını ve ilk etapta tespit edilen battaniye, bot, mont, giyecek ve temizlik maddelerine ihtiyaç hissedildiğini anlattı. Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kampanyaya destek olmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Sele dönüşen yağışlar neticesinde birçok yurttaşımızın olumsuz etkilendiğini belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, kampanyaya meslektaşlarının duyarlılık göstereceklerine inandığını ifade ederek, “Yurttaşlarımızın yarasının sarılması için meslektaşlarımızın da desteğiyle elimizden geleni yapacağız.” dedi. Av. Veli Küçük, başta kent konseyi olmak üzere topluma ve yurttaşa hizmet noktasında çalışan tüm sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini önemsediğini ve desteklediğini dile getirdi.

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya da, yardımseverlerin 1-17 Ocak 2020 tarihleri arasında duyuruda belirtilen irtibat numaralarını ( GSM : 0530 668 05 13 ve 0322. 432 74 74 ) aramaları halinde Seyhan Belediyesi araçları kanalıyla toplanacak eşyalar belirlenen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti. Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve baro mensuplarına teşekkür edip başarılar diledi.

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Güncel Adana Adana Eczacı Odası Seyhan Kent Konseyi Erkan Karakaya Mursel Yalbuzdağ Adanadan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!