Advert

Bakan Yardımcısı Tunç Adana'ya geldi

Geçtiğimiz hafta yaşanan sağanak nedeniyle kentte oluşan hasarı incelemek üzere, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç Adana’ya geldi.

Bakan Yardımcısı Tunç Adana'ya geldi

Adana ziyareti sırasında ilk olarak Vali Mahmut Demirtaş ile beraber PTT Evleri Yeşil Bulvar civarındaki DSİ sulama kanalı ile Sarıçam Deresi’ne giden Bakan Yardımcısı Tunç buralarda incelemelerde bulundu. İlgili yetkililerden DSİ sulama kanalı ve Sarıçam Deresi’nin son durumu hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş ile Bakan Yardımcısı Tunç, meydana gelebilecek muhtemel yoğun yağışlarda oluşabilecek olumsuz durumlara karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili yetkililerden bilgiler alarak yapılması gereken çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunmalarının ardından Yüreğir ilçesine bağlı Çotlu Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, ilgili kurum müdürleri ile muhtarların da hazır bulunduğu ziyaret sırasında öncelikle vatandaşlarla buluşan Vali Demirtaş ile Bakan Yardımcısı Tunç, vatandaşlarla beraber mahallenin dışındaki derede ve yakınlarında bulunan sel suyunun bastığı alanda incelemelerde bulundular.

Gerçekleştirilen incelemelerin ardından vatandaşlarla gerçekleştiren görüşmede bir açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, yaptığı konuşmada;  tarım arazilerinin sel ve afetten nasıl etkilendiğini yerinde incelemek üzere geldiklerini ifade ederek bundan sonra meydana gelebilecek muhtemel yoğun yağışlarda oluşabilecek olumsuz durumlara karşı nasıl bir önlem alınması konusunda görüşmeyi amaçladıklarını belirtip ‘‘Aşırı yağmurlar, daha önceden kestirilemeyen zararlara sebep oluyor. Bu zararları nasıl bertaraf edeceğimiz ve mevcut zararlarla ilgili neler yapacağımız konuları hakkında sizlerle görüşmek üzere buraya geldik.’’ dedi.

Vali Demirtaş ise; ‘‘Aşırı yağışlardan dolayı oluşan su taşkınları birçok vatandaşımızı olumsuz etkiledi. Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından hasar gören tarım arazileri tespit edildi; ancak suların çekilmesiyle birlikte nihai tespitler yapılacak.

Sel felaketinin ardından vatandaşlarımızın hayatını normale döndürebilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve ilimizde hayatın normale dönmesi için devletimizin sağladığı imkanlarla bu zararın etkilerini azaltmaya çalışacağız. Bunun için de çalışmaya devam edeceğiz. Bizim için önemli olan vatandaşımızın can sağlığı, bir tane vatandaşımızın dahi bu afette can kaybına uğramamış olması bizim için daha mühim.’’ diyerek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken vatandaşlar da, Vali Demirtaş ile Bakan Yardımcısı Tunç’a; drenaj kanallarının temizlenmesi, çevrede bulunan köprülerin genişletilmesi ve zararlarının kısa sürede karşılanması yönündeki taleplerini iletti. İletilen taleplerle ilgili değerlendirmelerin yapılmasıyla süren görüşmenin ardından Yüreğir ilçesinde bulunan Düzce, Paşaköy ve Akdam Mahallelerinde sel sularının bastığı tarım arazilerine yönelik inceleme ziyaretleri gerçekleştirildi. Mahallelere gerçekleştirilen ziyaretlerde sular altında kalan tarım arazilerini inceleyen Vali Demirtaş ile Bakan Yardımcısı Tunç, ilgili yetkililerden bölgedeki son durumla ilgili bilgiler aldılar.

Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Gürkan Yaşar ile ilgili yetkililerin hazır bulunduğu inceleme ziyaretleri sırasında çiftçilerin sorunlarını dinleyen Bakan Yardımcısı Tunç, yağışın neden olduğu olumsuzlukların giderilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Valisi Mahmut Demirtaş Tarım ve Orman Bakanlığı Mehmet Hadi Tunç Adana Adanadan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!