Advert

Kızılay'dan yeni doğanlara hediye

Kızılay Adana Şubesi koordinasyonun da faaliyet gösteren gönüllü kadınlardan oluşan “bir ilmek bin yürek” isimli hayırseverler yenidoğan bebekler için kendi ördükleri el işi ürünleri Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Yenidoğan Ünitesin

Kızılay'dan yeni doğanlara hediye

Ürünlerin teslim edilmesinden önce bir konuşma yapan Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, Balcalı Hastanesinde hayata henüz merhaba demiş olan bebekleri ve ailelerini ziyaret ederek, bir ilmek bin yürek gönüllülerinin katılımlarıyla hayırsever kadınlarımızın ördükleri ürünleri prematüre bebeklerin ailelerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Saygılı Kızılay’ın Türkiye ve Dünya’da kan ihtiyacı başta olmak üzere doğal afetlerden zarar görmüş, çeşitli nedenlerle ihtiyaç sahibi ve birçok nedenle yardıma ihtiyacı olmuş tüm kesimlere koştuğuna vurgu yapan Saygılı “bu amaçla bu etkinlikte öncü rol oynayan  'Bir İlmek Bin Yürek' diyen kadınlara da iyi ki varsınız” diyorum dedi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Satar, bu güzel organizasyon için bir ilmel bin yürek gönüllülerine teşekkür etti. Tüm dünyada her yıl yaklaşık 13 milyon bebeğin prematüre olarak doğduğunu ve bunlardan yaklaşık bir milyon bebeğin, prematürelik ve onun yol açtığı sorunlar nedeniyle kaybedildğini, 12 milyon bebeğin de zorlu bir yaşam mücadelesi verdiğinin altını çizdi. Satar, Türkiye'de ise her yıl doğan 1 milyon üçyüz bin bebeğin yüzde 10'u, yani yaklaşık 130 bin bebeğin prematüre olarak dünyaya geldiğini ve bu bebeklere özel bakımın gerektiğini ifade etti.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları nabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nejat Narlı’da yapılan bu anlamlı organizasyonların özellikle bebeklerin aileleri açısından da bir moral kaynağı olduğunu dile getirdi. Narlı, prematüre doğan bebeklerin tedavi süreçlerinin uzun olabildiğine dikkati çekerek bu süreçte ailelerle birlikte dayanışma içerisinde olduklarını belirtti. Narlı Kızılay ve bir ilmek bin yürek gönüllülerine emeklerinden ötürü tekrar teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından  “bir ilmek bin yürek” gönüllüleri yenidoğan bebekler için kendi ördükleri el işi ürünlerini ailelere teslim etti.

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Kızılay Adana Adanadan Adana Kızılay Ramazan Saygılı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!