Advert

MHP'li Varlı incelemelerde bulundu

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli yağışlardan olumsuz etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu.

MHP'li Varlı incelemelerde bulundu

Ekili-dikili alanları gezen MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, olumsuz hava şartlarının meydana getirdiği tahribatı yerinde gördü. Özellikle il merkezinde şiddetli  yağışların hayatı felç ettiğini belirten Varlı, konut ve işyerleri zarar gören vatandaşların yaşadığı sorunların üzüntü verici olduğunu söyledi.

“CAN KAYBININ YAŞANMAMASI TESELLİMİZ OLDU”

Muharrem Varlı, yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi.

Adana özellikle  24 ve 25 Aralık 2019 tarihlerinde aşırı yağışlardan dolayı olağanüstü günler yaşadı. Günlük hayat önemli ölçüde felç olurken, pek çok ev ve işyeri zarar gördü, ekili-dikili alanlar da aynı şekilde etkilendi. Narenciye bahçeleri, meyve bahçeleri ve sebze ekili  tarlalarda üreticiler büyük mağduriyetlere uğradı. En büyük tesellimiz ise, can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın idaresinde kriz koordinasyon merkezinin çalışmaları hiç kuşkusuz bunda etkili olmuştur.”

“KIŞ MEVSİMİ İÇİN  HAZIRLIK YAPILMALIYDI”
Muharrem Varlı şöyle devam etti:

“Bu vesileyle belirtmek  gerekir ki; kent merkezinde yaşanan ve ulaşımın ciddi şekilde aksadığı, konutların ve iş yerlerinin etkilendiği şiddetli yağışlara hazırlık yapılmağı da ortaya çıkmıştır. Özellikle kış mevsimine girilirken rögarların, kanalizasyon sisteminin en verimli şekilde  hizmet verebilmesi için açık tutulması gerekir. Başta yerel yönetimler olmak üzere ilgili kurumların olağanüstü şartlara hazırlıklı olması lazımdır. Umuyor ve diliyoruz ki, bu son hadiseden dersler çıkartılır."  

“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN!

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı “Sonuçları itibarıyla şehrimize ve bölgemize felaket olarak yansıyan durumla ilgili Devletimiz adeta seferber olmuştur. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum bizzat gelerek incelemelerde bulunmuş ve sular tamamen çekildikten sonra zarar  tespit çalışmalarının yapılacağını açıklamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullar için, Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ise aileler için maddi yardım gönderdiği bilgisini aldık. İyi ki Devletimiz var. Allah Devletimize zeval vermesin. Adana, tarımsal üretimiyle Türkiye’yi doyuran bir ilimiz. Adana’nın mağdur olması, Türkiye’nin mağdur olması anlamına gelir. Dolayısıyla Adana’nın afet bölgesi ilan edilmesi, üreticilerin, esnafın ve diğer vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor ve bekliyoruz. Şehrimizin, bölgemizin yaralarının kısa zamanda sarılması için konunun takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu.

Adana Güncel Adana MHP Adana Adanadan Muharrem Varlı Adana MHP Adana Son Dakika Güncel Adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!