Advert

“Yerliyiz, milliyiz, gururluyuz”

Gündemde olan ve iş dünyasında büyük heyecan uyandıran yerli otomobilin etkileri Adana’ya da yansıdı.

“Yerliyiz, milliyiz, gururluyuz”

Yerli otomobilin iş dünyasında büyük heyecan uyandırdığını kaydeden TÜGİK Genel Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, sağladığı katma değer, istihdama katkısı, vergi gelirinin yanı sıra, birçok sektörde talep yaratıcı özelliği dikkate alındığında otomotiv sektörünün ülkemiz için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Bu yönleriyle otomotiv sektörünün ekonominin lokomotifi durumunda olduğunu da vurgulayan Başkan Sakarya, tanıtımı yapılan yerli otomobilin, şık ve modern bir tasarıma sahip olduğunu, teknolojisinin büyük beğeni uyandırdığını, elektrikli olmasının çevreye duyarlılığı ve karbon salınımı açısından önem kazandığını bildirdi.
 

Yerli otomobil üretimi için daha önce yaptıkları çağrıları da hatırlatan Sakarya, şunları söyledi:
“Adana’mızı, kentimizi ve ülkemizi önemseyen genç işadamları olarak, bugüne kadar ülkemiz, milletimiz, kentimiz için çalıştık, çabaladık. 2014 yılında Adana Ekonomisi Rekabetçiliğinin Analizi Araştırması yaptığımızda yerli otomobil konusunu da gündeme getirmiş ve Adana’da otomotiv sektörüne yatırım yapılmasını önermiştik. 2017’de ise, yerli otomobil için, 200 yıllık sanayi geçmişine sahip, uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen sanayi şehirlerinden biri olan Adana’yı işaret etmiştik. Yatırım nerede yapılırsa yapılsın, yerli otomobil üretiminin ülkemiz için büyük önemi bulunmaktadır. Tanıtımı yapılan yerli otomobilimiz, Adana’mızda da büyük heyecan uyandırmıştır. Tarz, şekil, tasarım ve teknolojisine baktığımızda çok beğendiğimiz yerli otomobilimizin geniş kitlelere hitap edecek olması, dünyada talep görecek bir model ve elektrikli olması çok doğru bir hamledir. Tasarım olarak şık, albeni olarak yüksek, güçlü bir tasarım olan yerli otomobilin elektrikli olması sektördeki rekabet açısından da büyük önem taşımaktadır. Yüzde 100 elektrikli yerli otomobille dünyada önümüz açık olacaktır.  Ülkemizdeki otomobil girişimini, projeyi hazırlayanları, gerçekleştirenleri candan kutluyorum. Yerliyiz, milliyiz ve gururluyuz. Binlerce kişiye istihdam yaratacak yerli otomobilimiz ülkemize, milletimize hayırlı olsun.

SATIN ALMA, SATIŞ VE SERVİS SÖZÜ

Yerli otomobil üretimiyle ilgili yaptıkları açıklamalarda verdikleri ‘satın alma’ sözünü de tekrarlayan Sakarya, sözlerini şöyle noktaladı:
“Geçmiş yıllarda nerede üretilirse üretilsin yerli otomobil alacağımıza dair şahsım ve Çukurova GİAD olarak verdiğimiz sözümüzün arkasındayız. Çukurova GİAD üyeleri, yerli otomobil satın alarak bu sürece destek olacaklardır. Bununla birlikte bünyesinde Adana’nın neredeyse tüm yetkili otomotiv şirketlerini barındıran Çukurova GİAD’ın üyeleri, yerli otomobilimizin satış ve servis hizmetine de taliptir. Türkiye’de her kesimden destek alacağına inandığımız yerli otomobilin, sayın bakanlarımız, üst düzey bürokratlarımız, valilerimiz, diğer tüm devlet kurumlarında da makam aracı olarak kullanılmasının gerekliliğini düşünüyoruz. Yerli otomobille Alman makam araçlarının egemenliğine son verilmesi açısından, yerli, milli ve gurur kaynağı olan, kendi markamız otomobilin kullanılmasını da çok önemli görüyoruz.”

Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Çukurova Genç İş Adamları Ömer Faruk Sakarya Yerli Otomobil TOGG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!