Advert

Ömer Çelik'ten Adana'ya yatırım müjdesi

Adana'da selden etkilenen bölgeleri gezdikten sonra, düzenlenen koordinasyon toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2020 yılı içerisinde altyapı için 60-70 milyon civarı bir kaynak aktarılacağını duyurdu.

Ömer Çelik'ten Adana'ya yatırım müjdesi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik afetten etkilenen alanları ve mağdur olan vatandaşları ziyareti sonrasında düzenlenen koordinasyon toplantısında açıklamalarda bulundu. 

İşte Ömer Çelik'in açıklamalarından bazı satır başları:

Adana genelinde 3668 kişilik mağdur kayıt listesi oluştu.

Mağdur olup kayıt altına alınmadığını düşünen vatandaşlarımız muhtarlık üzerinden Valiliğe ve belediyelere başvurabilirler. Her vatandaşın varsa hesabına yoksa Ziraat Bankası'nda adlarına hesap açılarak 1000'er lira aktarılmıştır.

Afetten dolayı kalacak yeri olmayan vatandaşlarımız için Adana genelinde Kriz Koordinasyon Merkezi ve Valilik tarafından bazı oteller hizmete açılmıştır.  Okullar, taziye evleri bazı belirli yerler afetten mağdur olan vatandaşlarımızın hizmetine açılmıştır.

Bu büyük afetten birlik ve dayanışma ile sorunu el birliği ile çözeceğiz.
İlk etapta afetten mağdur olan vatandaşlarımızın hayat şartlarını düzeltmek ondan sonraki süreçte de alt yapı sorununu gidermektir.

Tüm Bakanlıklarımız gerekli çalışmaları titizlikle sürdürmektedir. Bizlerde raporlarımızı ilgili Bakanlıklara ileterek sorunların en kısa sürede çözülmesi hususunda konunun takipçisi olacağız.

Bakan Çelik'ten çağrı
Ben tüm hayırsever iş adamlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Mağdur olan vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak için başta Ticaret Odası ve Sanayi Odası olmak üzere bütün ilgili kurumlarımız ile irtibata geçerek mağdur olan vatandaşlarımıza katkıda bulunabilirler. 

Başta Valiliğimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Kaymakamlıklarımız, tüm Milletvekillerimiz, Sivil Toplum Örgütlerimiz aynı şekilde afeti hep beraber atlatacağız ve tüm yaraları saracağız.

Tespit edilen mağduriyetin haricinde çalışmalarımız devam etmektedir. Devletimiz vatandaşımızın her zaman yanındadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerini iletiyorum.

Adana Güncel Adana Güncel Adana Son Dakika Adana Ömer Çelik Adana Kriz Koordinasyon Merkezi Adanadan AK Parti Adana Valiliği Adanada Sel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!