Advert

Remzi Ümit Atay yeniden aday

CHP Çukurova İlçe Başkanı Av.Remzi Ümit Atay, 29 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek ilçe kongresinde yerelden sonra genel iktidar mücadelesine katkı koymak için ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Remzi Ümit Atay yeniden aday

Yaptığı yazılı açıklamada, çağdaş demokrasinin yapıtaşının örgütlü toplum olduğunun altını çizen Av. Remzi Ümit Atay, felsefe, ideoloji, yaşam tarzı, inanç, kimlik, meslek, kültür ve pek çok alanda örgütlenen çağdaş toplumlarda siyasi partilerin ise örgütlü toplum yapısının en üst noktasını oluşturduğunu kaydetti.

ÖRGÜTÜM CHP’DİR

Av.Atay, “Cumhuriyet Halk Partisi de Kurucu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve prensipleri çerçevesinde kurulan, bilim ve çağdaşlaşmaya dayalı laik ve bağımsız, güçler ayrılığına dayalı çağdaş parlamenter demokrasiyi yönetim biçimi olarak benimsediği, temel siyasi anlayışımla bütünleştiği ve şahsımı ifade ettiği için benim örgütümdür” diye konuştu.

ATATÜRK’ÜN İLKE VE DEĞERLERİ DOĞRULTUSUNDA GÖREVE DEVAM ETMEK İSTİYORUM

CHP’nin tüm değer, ilke ve geleneklerine iradi inancıyla bağlı olduğunu ve bugüne dek üstlendiği tüm görevleri tam bir görev bilinci, istek ve inançla yerine getirmeye çalıştığını dile getiren Av.Atay, “Bundan sonraki süreçte de değer ilke ve geleneklerine yürekten bağlı olduğum örgütümde, kurucu liderimin ilke ve değerleri çerçevesinde çalışmalarımı sürdürmek arzusundayım” şeklinde konuştu.

ÖRGÜTÜMÜZLE BİRLİKTE YEREL SEÇİMDE BAŞARILI BİR SONUÇ ELDE ETTİK

12 Mart 2019 tarihinde MYK kararı ile CHP Çukurova İlçe Başkanlığı görevine atandıktan sonra ilçe örgütüyle birlikte uyumlu ve başarılı bir yerel seçim dönemi geçirdiklerini aktaran Av.Atay, “31 Mart yerel seçimlerinde Çukurova’da Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın kazanılmasına yüzde 62 oy oranıyla katkı koyduk. Çukurova Belediye Başkanlığı’nın yüzde 60 oy oranı ile kazanılmasında, İlçe Belediye Meclisi’ne ‘Millet İttifakı’ bileşenlerimizle birlikte 25 meclis üyesinin çıkarılmasında yönetim kurulumuz ve ilçe örgütümüzle birlikte etkin rol oynadık” ifadelerini kullandı.
SORUMLULUK BİLİNCİYLE GÖREV YAPTIK

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Pendik İlçesi Seçim Güvenliği görevini Adana İl Örgütü, Adana Barosu, Mersin Barosu, İstanbul İl Örgütü, Pendik İlçe Örgütü ve İstanbul Barosu avukatlarıyla birlikte ifa ettiklerini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi’nin kazanılmasına katkı koyduklarını dile getiren Av.Atay, şöyle devam etti:

“Görev sürem boyunca, sokak örgütlenmesi ve eğitim çalışmaları, idari görevler, muhtar ve mahalle ziyaretleri, partililerimizin iyi ve kötü gününde yanlarında olarak dayanışma sergilenmesinde, kazanılan yerel yönetimlerimizin sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına kolaylaştırıcı olmak amacıyla yapılan çalışmalara yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve partililerimizle birlikte katkı koyduk.”

GENEL İKTİDAR YOLUNDA GÜÇLÜ ÖRGÜT İÇİN YENİDEN

Kurucu değerlere aykırı olarak tek adam yönetimine sürüklenen Türkiye’de, ekonomik göstergelerin dibe vurduğunu, işsizliğin tahammül edilemez değerlere ulaştığını, uygulanan dış politikaya bağlı olarak Türkiye’nin stratejisiz ve yalnızlaşan ülke haline geldiğini, ülkenin yaşamın her alanında çetin bir dönemden geçtiğini vurgulayan Av.Atay, şunları kaydetti:

“Bu zor ve kabul edilemez dayatma döneminde özgürlük ve demokrasi için mücadele etmek ancak güçlü örgütle mümkündür. Güçlü örgüt birleşenlerinin kardeşlik ve dayanışma ruhu içerisinde, kurucu önderinin ilke ve değerleri ile yine O’nun kurduğu Cumhuriyet’in temel kazanımlarına sarsılmaz bir inanç ve irade ile sahip çıkan, emek ve liyakat esaslarına göre çalışan unsurlardan oluşması gerektiği şaşmaz bir gerçekliktir. Bu anlamda da partimiz ve yönetsel kadroları ağır sorumluluklarının ve onurlu görevlerinin bilincinde, durmadan ve yılmadan , aldığı her görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacak unsurlardan oluşmalıdır. CHP’nin güzel yurdumuz ve güzel insanlarına temel borcu ve vaadi olan hak, hukuk ve adalete dayalı yönetim anlayışı ile kurucu ve değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve değerlerine bağlı, vicdanı ve fikri hür gelecek nesiller yetiştirmek amacıyla almak zorunda olduğumuz genel iktidar için çalışmak amacıyla ilçe başkanlığı görevine adayım” dedi.

Adana Güncel Adana Son Dakika CHP Çukurova Remzi Ümit Atay CHP Adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Covid-19 belirtisi konjonktivit olabilir
Baharatlardaki hilelere dikkat!
Baharatlardaki hilelere dikkat!